Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки
неділя, 31 травня 2020 р.
1 червня-Міжнародний день захисту дітей
Щорічно 1 червня в Україні та ще в понад 60 країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей. У багатьох це свято асоціюється з початком літніх канікул, морозивом і веселощами, однак ця дата має не тільки розважальний підтекст. День захисту дітей бере свій початок з 1 червня 1925 року. Саме цього дня відбулося дві події, які і стали визначальними при виборі дати свята: в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої обговорювалися проблеми дітей, а генконсул Китаю в Сан-Франциско зібрав у місті групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе свято, яке символізує початок літа. Відзначати свято почали з 1950 року, а вже в 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини. Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини в 1991 році, проте відзначати свято почала з 1998 року після підписання 30 травня Указу "Про день захисту дітей". В Україні у ці дні відбуваються різноманітні заходи та благодійні акції, концерти, змагання, конкурси, лекції, виставки, демонстрації фільмів.
Міжнародний день захисту дітей світле свято і нагадує всім дорослим про необхідність захищати права юного покоління, зробити все для того, щоб наші діти виросли добрими, світлими, щирими і сердечними. У відділі виробничої літератури Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки юним відвідувачам завжди раді, діти цікавляться інформацією про квіти, тварин, бджіл та приймають активну участь в масових заходах та майстер-класах. Чекаємо на швидку зустріч з юними користувачами бібліотеки!
вівторок, 26 травня 2020 р.
Державна підтримка пасічників. Актуально!
Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанови №107, якими визначено напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. За програмою передбачено видатки обсягом мільярд гривень, повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку.
«З огляду на актуальний стан тваринництва ми всі розуміємо, що підтримка цієї галузі вкрай необхідна. За підсумками численних консультацій і зустрічей із профільними аграрними асоціаціями ухвалено рішення, що підтримку буде спрямовано на стабілізацію поголів’я худоби, кількості бджолосімей та поліпшення їх генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва і бджільництва, а також для створення нових потужностей для зберігання зерна», — прокоментував ухвалене рішення міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
Він додав, що підтримку бджільництва цього року запроваджують уперше. Стимулювання розвитку бджільництва сприятиме збільшенню кількості промислових пасік, простежуваності продукції бджільництва, підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому й зовнішньому ринках. Галузь важлива для розвитку малого підприємництва на селі.
Нагадаємо, що на засіданні уряду прийнято зміни до постанови №107, якими визначаються напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. За програмою передбачені видатки в обсязі 1 млрд. грн.
Шановні користувачі! Запрошуємо Вас у нашу книгозбірню (відділ виробничої літератури) переглянути цікаві книги, журнали, газети та ознайомитись з постійно діючою книжковою виставкою "В країні медоносних бджіл". Чекаємо вас!
5 червня – Всесвітній день довкілля
11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».
Офіційно Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972року. Охорона навколишнього природного середовища – це форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім'я майбутніх поколінь.
Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.
5 Екологічних проблем України:
1. Неякісна вода.
Проблема забезпечення населення України якісною питною водою з кожним роком ускладнюється, стає більш гострою. Практично всі поверхневі, а в окремих регіонах і підземні води за рівнем забруднення (80% проб води) не відповідають вимогам стандарту на джерела водопостачання . Очисні споруди і технологія очищення води застаріли і не оновлюються. В Україні існує 1200 населених пунктів (у яких проживають понад 800 тис. осіб), в яких заборонено пити місцеву воду через природні або техногенні причини, або через відсутність місцевих джерел водопостачання.
2. Забруднення повітря.
Щорічно в атмосферу України потрапляє понад 6 млн. тонн шкідливих речовин. Головними забруднювачами є промислові підприємства, які разом з димом викидають у повітря сірчистий і вуглекислий газ, оксиди азоту, хлор, фтор, аміак, частинки та сполуки ртуті й миш'яку.
Збільшення кількості автомобілів на дорога х також збільшило обсяг шкідливих викидів в атмосферу. Зросла кількість відпрацьованих газів, що надходять у повітря на території великих міст.
3. Знищення лісів.
Споживче ведення лісового господарства призводить до того, що площа лісів, уражених шкідниками і хворобами постійно збільшується, а цінні деревні породи (дуб, бук і сосна) заміщуються малоцінними (грабом, березою, осикою).
Прямий наслідок нераціональної вирубки лісів – збільшення частоти та інтенсивності повеней у західних областях України.
4. Побутові відходи.
Проблема утилізації побутових відходів стає дедалі серйознішою. Загальний їх обсяг вже сягає 32 млрд. тонн і продовжує невпинно зростати – на 2 млрд. тонн щороку. А загальна площа територій, що зайняті сміттєзвалищами , за підрахунками спеціалістів, сьогодні вже складає 12% території країни. Переважна їх більшість працює в режимі перевантаження, тобто з порушенням проектних показників щодо обсягів накопичення відходів. Водночас полігони є джерелом інтенсивного забруднення атмосфери та підземних вод. Практично ні на одному з них не знешкоджується фільтрат. Майже усі полігони потребують невідкладної санації та рекультивації.
Не вирішуються питання створення нових полігонів. Половина полігонів побутових відходів приймає промислові відходи. Крім того, у багатьох містах триває процес утворення несанкціонованих звалищ побутових відходів.
5. Чорнобиль. Зона відчуження.
Аварія на Чорнобильській АЕС мала, має і, на жаль, ще довго матиме значний вплив на стан навколишнього середовища України. Внаслідок вибуху ядерного реактора та пожежі на ньому за короткий період часу у довкілля потрапило близько 7 тонн ядерного палива . Наукові реферати, курсові роботи по даній темі, ви можете написати звернувшись у нашу книгозбірню, зокрема у відділ виробничої літератури. Чекаємо Вас після закінчення карантину!
понеділок, 25 травня 2020 р.
Коко Шанель: легендарна жінка-дизайнер
Майбуть, не знайдеться жодної людини, яка б не чула про Коко Шанель. Жінка, яка назавжди змінила уявлення про моду. Саме великій Коко ми завдячуємо маленькою чорною сукнею, твідовими костюмами, коротким зачіскам та, звичайно парфумами Chanel №5. Французький письменник Анрі Гідель створив надзвичайно детальну та водночас захопливу біографію Коко Шанель. Крім того, книга дуже інформативна з погляду на історію ХХ століття, адже Коко довелося побачити всі страхіття Першої та Другої світових війн, пережити світові фінансові та політичні труднощі та занепади. Але ця сильна та вперта жінка ніколи не здавалася й показала на власному прикладі, що все можливо, але для цього треба завжди вірити в себе, займатися улюбленою справою і дуже-дуже багато працювати. Ця книга, це історія успіху Коко Шанель легендарної жінки-дизайнера, яка кардинально змінила не тільки світ моди та існуючі в ньому канони і правила, але і ставлення до жінок. Книга Марії Сердюк "Коко Шанель" - це атмосферна розповідь про відомого революціонера в світі моди та сильну жінку. Історією свого успіху Коко довела, що розпочати власну справу можливо коли завгодно, головне-йти за мрією та вірити в себе. У книжці читачі побачать, як формувались особистість, погляди та переконання великої дизайнерки. На особистому прикладі Коко навчить вірити в себе, у свою мрію та, не дивлячись ні на що, завжди йти вперед.
Книга " Коко Шанель. Маленьким про великих" Марії Ісабель Санчес Вегара, Ана Альберо відкриє маленьким читачам, ким були та чого досягли найвидатніші жінки сучасної історії. Коко Шанель унікальна та дивовижна жінка, в якої слід учитися та з якої варто брати приклад. Жінка, яка перетворила маленьку мрію на велику історію. Більш детальну інформацію про цю дивовижну жінку можна знайти за допомогою електронного каталогу, який розміщений на офіційному сайті Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, скористатись традиційним картковим каталогом та картотекою періодичних видань. Ми завжди рекомендуємо тільки хорошу і цікаву літературу. Чекаємо на зустріч з вами у відділі виробничої літератури.
неділя, 24 травня 2020 р.
В. Кличко, Ш. Білен "Управління викликами. Як застосувати спортивну стратегію у житті та бізнесі"
Стратегія управління викликами від спортсмена та підприємця Володимира Кличка у книзі "Управління викликами. Як застосовувати спортивну стратегію у житті та бізнесі". Хай якою справою ми займаємося: власним бізнесом, побудовою кар'єри чи спортом, ми щодня стикаємося зі складними ситуаціями і випробуваннями. Цих викликів неможливо уникнути, однак можна навчитися управляти ними. Володимир Кличко понад 25 років присвятив боксу й досяг надзвичайних висот, ставши чемпіоном світу та олімпійським чемпіоном. Водночас він опікувався й кар'єрою поза великим спортом. Володимир став засновником промоутерської компанії К2 Promotions, благодійної організації Klitschro Foundation, компанії Klitschko Manaqement Qroup. У 2016 році розробив авторський курс з менеджменту, який викладає в університеті Сант-Галлена в Швейцарії. У своїй книзі Володимир Кличко пропонує стратегію управління викликами, яку він напрацював протягом спортивної кар'єри й успішно використовує в житті та бізнесі. Є люди-просто неймовірні приклади для наслідування. Вони наполегливі, послідовні, вміють переконувати й досягають мети. Саме такою людиною, і є Володимир Кличко. З книгою можна ознайомитись у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки, в відділі виробничої літератури, і вона буде цікава всім, хто цікавиться саморозвитком, управлінням викликами в житті та бізнесі, історіями успіху. З нетерпінням чекаємо на зустріч!!!
середа, 20 травня 2020 р.
День смугастих трударів – Всесвітній день бджіл
Захисту бджіл присвячений Всесвітній день бджоли, який відзначають 20 травня, починаючи з 2018 року. Щорічне святкування Всесвітнього дня бджіл покликане допомогти привернути увагу ролі бджіл у підтримці здоров'я людини і планети та численних загроз з якими бджоли зіткнулися в наші дні. Мета Всесвітнього дня бджіл привернути увагу людства до зникнення бджіл, інформувати населення про важливу глобальну роль бджіл, надати роз'яснення про можливі шляхи їх захисту.
В Україні бджільництво було відоме з давен-давен, мед вживали не тільки, як цінний харчовий продукт, але як і обрядову страву.
Бджоли впливають на усіх нас. Їжа, яку ми вживаємо, наприклад фрукти та овочі прямо залежать від запилювачів. Якщо у світі зникнуть комахи-запилювачі, усе людство буде потерпати від зниження продовольчого різноманіття. Не буде чорниці, кави, шоколаду, огірків. Бджоли допомагають не тільки у забезпеченні харчового різноманіття, а але виступають і у ролі помічників при створенні ліків, біопалива, тканин та будівельних матеріалів.
Відвідавши Волинську ДОУНБ імені Олени Пчілки, зокрема відділ виробничої літератури, ви знайдете багато цікавих книг та періодичних видань, з яких ви дізнаєтесь про життя бджіл. До вашої уваги віртуальна виставка "В країні медоносних бджіл", яку ви можете переглянути на нашому блозі.
У відділі виробничої літератури проходять засідання Братства бджолярів Землі Волинської "Ройовий стан", де втамовують голод спілкування бджолярі, адже кожен бджоляр, внаслідок спеціфіки справи, працює на своїй пасіці один. На засіданнях члени братства обмінюються досвідом, розповідають про свої досягнення та помилки, всіх бджолярів об'єднує спільне захоплення і спільна любов-бджола.
Закликаємо вас з повагою ставитись до маленьких трударів та берегти їх від шкоди! Із Днем бджілок!
понеділок, 18 травня 2020 р.
Джефрі К. Лайкер " Філософія Toyota.14 принципів роботи злагодженої команди"
Сьогодні ми поговоримо про одну дуже потужну книгу, яка багато пояснює. Це книга Джефрі К. Лайкера "Філософія Toyota. 14 принципів роботи злагодженої команди". Toyota є компанією, яка робить найякісніші автомобілі світу з найменшою кількістю дефектів та витрат. Легендарна корпорація безперервно вдосконалює свою структуру за рахунок використання значно меншої кількості людино-годин, інвентаризації та виробничих площ, ніж її конкуренти. Книга Джефрі К. Лайкера вперше розкриває для широкої аудиторії 14 принципів менеджменту та бізнес-філософії компанії, яка має репутацію найуспішнішого виробника в світі. Книга цікава і корисна для керівників та підприємців, які хочуть вдосконалити структуру своєї організації та та налагодити командну роботу. Це грунтовна книга, заснована на досвіді спостережень та аналізу діяльності компанії Toyota автором протягом 20 років. Принципи Toyota - універсальні. Вони можуть використовуватися в будь якій галузі для формування досконалої організаційної структури. Ця книга надихає на великі звершення, і ознайомитися з нею можна у нашій книгозбірні, зокрема у відділі виробничої літератури. Чекаємо на вас після карантинних обмежень.
неділя, 17 травня 2020 р.
21 травня – Всесвітній день вишиванки
"Вишиванка – це генетичний код нації"– вислів, котрий відомий зараз усім і став крилатим. Хто ж його автор, мало хто знає. Слова ці належать Лесі Воронюк, засновниці свята вишиванки.
Всесвітній день вишиванки щорічно відзначається у третій четвер травня. У 2020 році він припадає на 21 травня, тож саме пора дізнатись більше про найвідоміший український символ, котрий вражає своєю красою весь світ.
Вперше День вишиванки запропонувала відзначати студентка Чернівецького університету, надихнувшись прикладом свого товариша, який постійно носив вишиту сорочку в повсякденному вбранні.
У 2006 році вперше відбулося це свято.Частина студентів університету та його викладачів підтримали ініціативу і прийшли на навчання у своїх вишиванках. Сьогодні саме їм ми завдячуємо появі такого яскравого свята, масштаби якого щорічно зростають. В цей день по всій Україні безліч людей одягає вишиванку на навчання, роботу, прогулянки по місту. У цей день ходять у вишиванках не лише в Україні, а ті, хто знаходяться за її межами. Також підхопили відносно нове свято і вишиті сорочки можна побачити в Нью-Йорку, Торонто та інших великих містах.
Вишиванка вражає своєю красотою весь світ, всесвітньо відомі актори, музиканти, моделі уже давно мають в гардеробі цей модний одяг з українським орнаментом. Серед шанувальників нашого одягу такі зірки, як Мадонна, Міла Куніс, Джекі Чан, Ніколь Кідман. Одна з найпопулярніших поп-виконавець Адель позувала у вишиванці для журналу VOGUE.
Що ж ми знаємо про цей шанований у всьому світі український одяг? Раніше сорочка мала для наших предків магічний, релігійний сенс, з нею багато було застережень та вірувань. Кожен символ та колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм та думками.
Українці вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить. Вишита сорочка, один з найбільш древніх українських атрибутів.
Найдавнішу згадку про вишиту сорочку було знайдено під час розкопок на Черкащині, її вік датувався VI сторіччям до нашої ери!
Тож одяг цей носили ще трипільці, про що свідчить зображення чоловіка у вишиванці. Усвідомлення такої історичної спадщини вражає, захоплює, та спонукає з особливою повагою ставитись до сорочки, яку не можна вважати просто одягом.
Кожен регіон України – неповторний у своєму виконанні вишиванок. Майстрині у різних місцевостях по різному використовували техніки вишивки, особлива відмінність полягала саме в орнаментах. В кожній області можна прослідкувати свої, неповторні вишиванки.
Детально прочитати про особливості вишиванок у різних куточках України, походженням, історією та видами національної вишивки, техніку вишивання, можна в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки, зокрема у відділі виробничої літератури. Чекаємо Вас!
четвер, 14 травня 2020 р.
15 травня – Міжнародний день сім'ї
15 травня, світ відзначає Міжнародний день сім'ї. Як зрозуміло з назви, це свято присвячене насамперед любові, взаємопорозумінню, гармонії та вірності. День, присвячений найріднішим і найближчим людям був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Його мета-акцентувати увагу в усіх країнах світу на численних проблемах сім'ї. Складно переоцінити роль сім'ї для кожного з нас. З родини починається життя, в сім'ї відбувається формування особистості, сім'я є джерелом любові і поваги, на яких будується цивілізоване суспільство і без яких не може існувати людина. Як відзначати Міжнародний день сім'ї?
Обов'язково обійміть членів своєї сім'ї, скажіть їм, як ви їх любите і цінуєте, поділіться своїми почуттями і відчуйте їхню важливість для вас. А якщо в цей день у вас не має змоги особисто привітати близьких людей, то обов'язково надішліть привітання, вірші та тематичні картинки.
У прекрасне свято, Міжнародний день сім'ї, працівники відділу виробничої літератури Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, хочемо всі вас привітати і побажати зберігати своє сімейне вогнище і ніколи не дозволяти йому гаснути. Бажаємо любові і взаєморозуміння, терпіння й удачі, щастя та благополуччя, добра й усмішок. Зберігайте родинний затишок і тепло, любіть один одного і даруйте ніжність.
Підписатися на:
Дописи (Atom)