понеділок, 6 липня 2020 р.

11 липня–Всесвітній день шоколаду (книжкова виставка)

Батьківщиною Всесітнього дня шоколаду вважається Франція. Саме французи , поціновувачі шоколаду настільки віддані цьому продукту, що в 1995 році започаткували Свято шоколаду. Ласунам усього світу така ідея припала до душі й «шоколадне» свято швидко стало популярним.
Традиційно World Chocolate Day відзначають 11 липня. Вважають, що першими почали робити шоколад ацтеки, які відкрили какао-боби приблизно у 600 році до н. е. Майя та ацтеки культивували какао-дерево й готували з його бобів напій «чоколатль», щоб відновити сили та енергію. До розмолотих бобів какао вони додавали жагучий перець чилі та мед. Вважали, що це напій богів.
В Іспанії у XVI столітті гарячий шоколад (без перцю й меду, але з корицею та цукром) вважали шляхетним напоєм аристократів. На протиставлення кави, що надавала енергію, какао пили, не покидаючи постілі, підкреслюючи цим неспішний початок дня людини, що може дозволити собі так гаяти час. У звичному нам вигляді, як плитка, шоколад почали випускати в XIX столітті. Його вважали корисним продуктом, що покращує настрій і швидко втамовує голод. Також припускають, що шоколад має здатність уповільнювати процеси старіння.
У Німеччині, Італії, Бельгії та Швейцарії в День шоколаду проходять масові гуляння і шоу-програми, різноманітні дегустації. Особливо цікаві екскурсії на фабрики та кондитерські, де виготовляють шоколад і шоколадні вироби. Тут розповідають і показують, з чого та як саме готують шоколад; проводять цікаві конкурси та майстер-класи. Глядачів можуть пригостити шоколадними пудингами, еклерами, цукерками.
В Україні День шоколаду першими почали святкувати львів’яни (у 2016 році). Кондитери міста пригощають шоколадками незвичних форм: тут і будиночки, і гроші, і ведмедики, і навіть шоколадні піци. Вражають глядачів кількаметрові скульптури з шоколаду: коробка цукерок, млин, ведмідь та солодка карта України. На гостей чекають веселі інтерактиви з Шоколадним Королем, майстер-класи з випікання булочок і розфарбовування пряників; анімаційні програми, виступи студій і театрів танцю.
У Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки в відділі виробничої літератури до уваги користувачів книжкова виставка « Смак раю» на якій ви знайдете багато цікавих фактів про шоколад, дізнаєтесь який будинок називають «шоколадним» і де він знаходиться та рецепти страв до яких входить шоколад. Чекаємо на зустріч з вами!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар