четвер, 12 вересня 2024 р.

А ліс і справді чарівний... (День інформації)

 

Напередодні Дня працівників лісу, яке цього року припадає на 15 вересня, відділ виробничої літератури  Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки провів День інформації  «А ліс і справді чарівний…».


     Ліс – це справжній скарб нашої землі. Лісове господарство відіграє важливу роль в економіці держави і є чинником вагомого природного та екологічного впливу на довкілля. Від професійної, невтомної та самовідданої праці працівників лісової галузі залежить збереження зеленого багатства, його відновлення та ефективне використання.


      На жаль, за роки розв’язаної росією війни в Україні було знищено майже 3 млн. га лісів, що становить третину її лісового фонду. Це результат ракетних обстрілів та  вибухів мін.

   Ліси майбутнього… Якими вони повинні бути? Що потрібно робити сьогодні, щоб виростити нові лісові масиви та збільшити їх площу?     На ці та інші запитання  відповідав кандидат географічних наук, голова циклової комісії з базової та фундаментальної підготовки Луцького фахового коледжу рекреаційних технологій і права Володимир Юровчик.   Участь у заході взяла  викладачка  Во ФК НУХТ  Надія Стецюк, яка доповнила і висвітлила дану тему.


          Для  студентів Во ФК НУХТ та студентів  Луцького фахового коледжу рекреаційних технологій і права, які завітали на захід,  було презентовано фахівцем Наталією Сєргєєвою книжкову виставку «Ліс – зелена перлина планети», на якій представлена література про найцінніший дар природи – ліс, його багатства, значення в охороні навколишнього середовища, а також значення лісу в житті людини, здатність поліпшувати її стан здоров’я та самопочуття. Дякуємо усім хто завітав на зустріч.











субота, 7 вересня 2024 р.

Нумізмати Волині (засідання клубу)

       Сьогодні, 7 вересня у відділі виробничої літератури Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки відбулася чергова зустріч ГО «Нумізмати Волині» з яким плідно співпрацює наша книгозбірня. Зустрічі проходять кожну першу і третю суботу місяця.

Отримавши незалежність, Україна почала випускати власну валюту. Крім грошей, що використовуються для оплати товарів у магазинах, Національний банк випускає і колекційні монети України. Перш за все, вони становлять цікавість для нумізматів.


Популярні колекційні монети України


    Хоча виготовлення власних грошей почалося ще в 1991 році, перші колекційні монети випустили лише наприкінці 1992 року. З того часу щорічно випускаються предмети цікавості для нумізматів, які присвячені різним подіям чи особистостям. Серед найбільш популярних виробів, монети які присвячені:
· видатним особистостям;
· знакам зодіаку;
· областям України;
· національним святам;
· рідкісним тваринам;
· духовним скарбам абощо.

    Колекціонери ретельно слідкують за виходом нових колекцій, які з’являються щорічно. Цікаві вони не тільки нумізматам з України, але й колекціонерам з інших країн.
       Наявність певних виробів – це не тільки черговий екземпляр до колекції, але й вигідне капіталовкладення. З часом вартість виробів тільки зростає, а якщо вони знаходяться в ідеальному стані, то з роками їх можна буде продати дуже вигідно.

Скільки можуть коштувати колекційні монети України

    Вартість предметів може суттєво відрізнятися. Попри номінал, ціна може бути дуже високою. Багато що залежить від стану, року випуску, наявності сертифіката тощо.

        Наприклад, деякі екземпляри для власної колекції можна придбати всього за кілька сотень гривень. Проте існують і варіанти, які коштують понад 300000 гривень, і це не межа. Попри високу вартість, нумізмати готові викладати такі кошти.

    Кожен колекціонер колись був початківцем: розпочати збирати монети можна в будь-якому віці. Головне бути впевненим, що мова йде про покупку оригінальних виробів.



    Запрошуємо на зустріч колекціонерів, де ви зможете познайомитися з вашими колегами, оцінити, купити чи продати різні антикварні речі (монети різного періоду, банкноти, марки, значки тощо). Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Українська нумізматика».