четвер, 8 жовтня 2020 р.

14 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

 

 

Гончар Л.  Козацька кухня  : 200 рецептів / Л. Гончар, Р. Найда. – Київ : Ярославів Вал, 2014. – 382 с. –  (Кулінарний роман).

 

Кулінарний роман подружжя Л. Гончар та Р. Найди «Козацька кухня : 200 рецептів», можна віднести до кращих зразків кулінарного патріотизму у вітчизняній літературі. У передмові до роману  автори одразу заінтригували читача  звичайним, але досить складним питанням: «Що воно таке – козацька кухня?»

 

Козаки не робили з їжі культу, але смачно попоїсти ніколи не відмовлялися. Страва з казана чи з вогню – проста, поживна, енергетично збагачена й позитивно заряджена. Ми всі таку колись готували.

На сторінках книги читачі мають можливість  проникнути у світ козацької кулінарії, кулінарного дійства та густативного свята, адже козацька кухня в книзі представлена у 200 рецептах.


Деякі процеси приготування страв із риби автори подали в гумористичній формі. Так, наприклад, розкриваючи секрети приготування риби печеної, Л. Гончар і Р. Найда радять: «Зловити руками рибу, краще червону... жаб, чупакабр і вовкособів не брати...»

 

Такого типу поради цілком відповідають кращим традиціям козацького гумору, адже козаки до будь-якої справи ставилися з почуттям гумору. Не менш цікавими та корисними стали рецепти приготування страв із різних круп від козака Генея.

 Так, переповідаючи рецепт приготування кулешу, автори підкреслюють, що це найпоживніша каша, котру необхідно їсти виключно дерев’яною ложкою.

 

Багатющою видається рецептура приготування таких страв, як: тюря, кваша, путря, лемішка тощо. Автори детально й послідовно відтворили всі тонкощі приготування страв із круп. З метою пропаганди здорового харчування, автори подали цікаві коментарі щодо корисних властивостей гарбузової каші, акцентувавши увагу читача на тому, що гарбуз варто вживати для профілактики серцево-судинних захворювань. Подібні коментарі знаходимо щодо страв із гречаної крупи, котра допомагає позбутися депресії.

 

Ця книга – не тільки про геніальну козацьку кухню, а значно більше. Тут є чи не все, чим і з чим жили ці фантастичні люди – КОЗАКИ.

Книжка на всякі випадки для наших буднів і свят.

З книгою можна ознайомитись у відділі виробничої літератури Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки. Приходьте, читайте з користю та будьте здорові!!!

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар