середа, 16 жовтня 2024 р.

Нові ідеї в харчовій науці – нові продукти в харчовій промисловості (книжкова виставка)

 

У третю неділю жовтня в Україні своє професійне свято відзначають працівники харчової промисловості.

Харчова промисловість – одна з найважливіших галузей господарського комплексу нашої держави. Формують її безліч великих, середніх і малих підприємств, які виготовляють м’ясні, молочні продукти, хлібобулочні вироби, жири, напої та багато іншого. Від працівників саме цієї галузі залежить кількість і якість продукції, якою ми забезпечуємо свій щоденний раціон.

Прийміть слова заслуженої подяки та шани за вашу працю! Нехай кожен день приносить нові здобутки і досягнення, а ваше життя буде щасливим і радісним. Зичимо Вам мирного неба, міцного здоров’я, наснаги, високих матеріальних статків у родинах!

Фахівці відділу виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки До Дня працівників харчової промисловості  підготували  розгорнуту тематичну книжкову виставку «Нові ідеї в харчовій науці – нові продукти в харчовій промисловості». Завітайте до нашої книгозбірні, перегляньте книги даної тематики, адже це  хороший спосіб провести свій вільний час, подорожуючи книжковими лабіринтами та отримуючи насолоду від читання.



субота, 5 жовтня 2024 р.

Засідання клубу "Нумізмати Волині"

    Дощ не вщухав, а у відділі виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки було людно та гамірно, адже, цікаво та змістовно проходять зустрічі ГО «Нумізмати Волині».


Під час зустрічі говорили про нову пам’ятну монету "Світло добра і любові” (Олена Пчілка 1849–1930), яку Національний банк України випустив з нагоди 175-річчя від дня народження нашої землячки, видатної особистості, Олени Пчілки, однієї із найяскравіших постатей в українській історії та культурі.



Про дизайн монети

Монета має номінал 2 гривні, виготовлена з нейзильберу.



        На аверсі розміщено стилізовану композицію, що символізує педагогічну та виховну діяльність Олени Пчілки: шість квіткових горщиків, стилізованих під елементи гадяцького орнаменту. Це не просто деталь, а символ дітей письменниці, вихованих у дусі українських традицій. Їхнє розташування нагадує мерлони оборонного муру, підкреслюючи непохитну “фортецю української ідентичності”, яка століттями протистоїть ворожим впливам.
    На реверсі – портрет Олени Пчілки. Образ жінки на тлі, абриси якого нагадують корону, вражає своїм глибоким, сповненим мудрості та рішучості поглядом. Внизу півколом напис: “КОРОЛЕВА-МАТИ”, адже саме так з любов’ю називала свою матір Леся Українка.

Учасники активно долучалися до обговорень, ділилися своїми думками та планами.





четвер, 3 жовтня 2024 р.

ВЕТЕРИНАР – ПРОФЕСІЯ БЛАГОРОДНА (зустріч з фахівцем)

 

Щороку, 4 жовтня весь світ відзначає День захисту тварин. Ініціатива відзначати Всесвітній день захисту тварин належить німецькому письменнику та зоозахиснику Генріху Циммерману.

          В Україні Всесвітній день захисту тварин відзначають із 2000 року. Цього дня проводяться численні заходи, покликані виховувати у дітей та дорослих бережливого та відповідального ставлення до братів наших менших, а притулки намагаються звернути увагу на проблему безпритульних тварин.

           З цієї нагоди у відділі виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки відбулась зустріч з лікарем ветлікарні Vet Planet Вікторією Соловей на тему «Ветеринар – професія благородна» в рамках проєкту «Цікавий світ професій».

Професія ветеринара завжди була шанованою. Кваліфікованої медичної допомоги потребують не тільки люди, а й тварини і на допомогу їм приходять спеціалісти дуже шляхетної й доброї професії – лікарі ветеринарної медицини.


Їхня праця нелегка, адже чотирилапі чи пернаті пацієнти не можуть розповісти, що й де болить, та й слів вдячності від них годі чекати. Тому займатися цією роботою можуть тільки ті, хто по-справжньому любить тварин, а також володіє талантом спілкування з ними.

 Бути лікарем ветеринарної медицини – це покликання, адже не кожному дано зрозуміти мову тварин. У число «пацієнтів» ветеринара можуть входити не тільки домашні улюбленці, а й велика рогата худоба, сільськогосподарські тварини, птахи, коні, риба та навіть бджоли.



Сьогодні ветеринарні лікарі працюють у ветеринарних клініках, на ветеринарних станціях, в зоопарках, на підприємствах сільського господарства – словом, скрізь, де може виникнути необхідність у медичній допомозі для тварин.

На зустрічі була презентована книжково-ілюстративна виставка «Дивовижний світ тварин», на якій відвідувачі ознайомились з дивовижним і цікавим світом тварин нашої планети.


На сторінках представлених видань є цікава інформацію про догляд за собаками та кішками, про походження й характеристику порід коней зі всього світу. Не менш корисною є інформація, яка яскраво відображає життя та особливості улюблених пернатих друзів та частинку існування різнобарвного морського світу.


           Запрошуємо Вас до відділу виробничої літератури переглянути тематичну книжкову виставку «Дивовижний світ тварин».



 Список літератури до тематичної книжкової виставки

«Дивовижний світ тварин»

 

Бедуайєр К. де ла 100 фактів. Собаки і цуценята / К. де ла Бедуайєр ; пер. з англ. К. Козачук. – Київ : КМ-Букс, 2018. – 48 с. : іл.

Галаксі Д. Суцільне котяче моджо. Путівник по життю з вашим котом / Дж. Галаксі, М. Дельгадо, Б. Рок ; пер. з англ. А. Мішта. – Київ : КМ-Букс, 2022. – 392 с. : іл.

Горовіц А. Собакознавство. Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом / А. Горовіц ; пер. з англ. Н. Лавська. – Київ : КМ-Букс, 2020. – 311 с.

Денисенко Л. Усміхаки. Все що треба знати про собак : для серед. шк. віку / Л. Денисенко ; худож. М. Фоя. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 123 с.

Заведея Т. Л. Сучасна енциклопедія любителя кішок. 1500 корисних порад фахівців / Т. Л. Заведея ; пер. з рос. І. Г. Данилюк. – Донецьк : БАО, 2004. – 528 с. : іл.

Коти. 50 найпопулярніших порід : міні-енцикл. – Київ : Країна мрій, 2016. – 56 с. : іл.

Нанотехнологія у ветеринарній медицині : навч.- практ. посіб. / В. Б. Борисевич, Каплуненко В.Г. та ін.; ред. В. Б. Борисевич, В. Г. Каплуненко. — Київ : ТОВ "Наноматеріали і нанотехнології", 2009. — 232 с.

Паркер, С. Сто фактів. Коти і кошенята / С. Паркер ; пер. з англ. К. Козачук. – Київ : КМ-БУКС, 2018. — 48 с.

Собаки. 50 найпопулярніших порід : міні-енцикл. – Київ : Країна мрій, 2016. – 56 с.

Тріус Е. Лікарі у світі тварин / Е. Тріус, М. Доран ; з ісп. пер. О. Забара ; худож. Х.- А. Бласко ; наук. ред. О. Ільченко. — Харків : Читаріум, 2017. — 32 с.

Трофименко О. Л. Біотехнія собаки : посібник / О. Л. Трофименко, Ф.Й. Поліщук, П. П. Лєщинський. – Київ ; Ірпінь : Перун, 2010. – 244 с. : іл.