вівторок, 3 листопада 2020 р.

4 листопада – День залізничника

 


Своє професійне свято залізничники України відзначають на початку останнього осіннього місяця, а саме 4-го листопада. Ініціатором цієї дати в українських календарях виступила Львівська залізниця. 4-го листопада, в далекому 1861-му році, коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський потяг, що носив назву «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній поїзд міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль…

У професійне святоДень залізничника – працівники відділу виробничої літератури  Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки  приєднуються  до привітань на адресу всіх працівників українських національних залізниць і бажають  їм гарних успіхів, благополуччя і високого професіоналізму, який завжди був притаманний нашим шановним залізничникам! Зі святом Вас, працівники залізниць України!

До вашої уваги пропонуємо цікаву книгу Турбаніст Д. С.   Велика енциклопедія. Паровози, тепловози, електровози від А до Я  / худож. Д. С. Турбаніст. – Київ : Кристалл Бук, 2019. – 160 с. : іл. –  (Домашня бібліотека).

Енциклопедія познайомить читачів із локомотивами різних типів від початку ХІХ ст. до сьогодення. Книгу адресовано допитливим дітям і дорослим.

Рекомендуємо цікаві факти із книги:

Перший рейковий паровий локоматив створив у 1804 році англієць Річард  Тревітік.  Цей паровоз довів, що машина з  гладкими колесами може успішно пересуватися гладкими металевими рейками.

 v  

У 1789 р. Джеймс Уатт, винахідник парової машини, ввів термін для позначення потужності – «кінська сила», щоб показати, роботу скількох коней може замінити парова машина. Уатт, спостерігаючи за роботою коней на шахтах, зауважив, що один кінь, за 1 хвилину здатен підняти вантаж вагою до 150 кг з глибини 30 м.

v   

Сьогодні залізниці є в 151 країні світу, при цьому залізниці довжиною понад 1000 км мають лише 86 країн. Залізничні магістралі значно різняться за довжиною та роллю в економіці. Найдовша залізниця у США – близько 258 тис. км, а найкоротша прокладена у Ватикані – близько 850 м.

Залізничні рекорди

v  

Найнижче залізничне полотно – 240 м нижче рівня моря – знаходиться в тунелі Сейкан, що з’єднує японські острови Хонсю та Хоккайдо. Довжина цього тунелю – 53. 8 км.

v   

Найвища залізнична станція розташована в горах Тибету. Вона називається Тангла і         знаходитися на висоті 5 км над рівнем моря.

v   

Найдовший пасажирський потяг вирушив у путь у Бельгії в 1991 р. Він складався з 70 пасажирських вагонів загальною масою 2.7 тис. т; довжина цього потяга дорівнювала 1730 м.

v   

Найдовший потяг, який тягнув один локомотив, був сформований у США: 250 вагонів загальною вагою 15.5 тис. т.

v   

Найбільший залізничний вокзал у світі – Grand Central Terminal у Нью-Йорку. Він має площу 19 га і розміщується на двох рівнях. Тут 44 платформи і 67 колій. До верхнього рівня підведено 41 залізничну колію, до нижнього 26.

v   

Сучасний рекорд швидкості на рейках встановив японський потяг на магнітній подушці SC Maglev LO Series – 603 км/год (2015).


 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар