середа, 5 серпня 2020 р.

Стів Возняк. Етнічний українець – засновник Аpple

Нашого цвіту по всьому світу… Тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятали про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом. Стів Возняк — піонер комп'ютерних технологій, конструктор, (разом з Стівом Джобсом) співзасновник фірми Apple.
Стів народився 11 серпня 1950 року в місті Сан-Хосе (Каліфорнія) в сім'ї Маргарет Луїзи та Френсіса Якоба Возняків. Інформація про українське етнічне походження Стіва Возняка з'явилась в українських ЗМІ після виходу у світ 2007 році енциклопедичного довідника журналіста Віталія Абліцова «Галактика Україна. Українська діаспора: видатні постаті». У ньому стверджується, що батьки Стіва є вихідцями з Буковини.
В школі Стів був непоганим атлетом, найкращим бігуном і гравцем в бейсбол, але найбільше захоплювався електронікою Після закінчення школи Стів вступив до Каліфорнійського університету у Берклі, однак вже на другому курсі взяв академічну відпустку. У 1986 році він закінчив університет зі ступенем бакалавра комп'ютерних технологій і електротехніки. У 1975 році почав працювати в компанії Hewlett-Packard, де проектував калькулятори. На початку 1975 року на ринку з'явився перший персональний комп'ютер. Стівен не міг дозволити собі витратити 400 доларів на цей комп'ютер, тому він вирішив зібрати свій власний, використовуючи готовий мікропроцесор від компанії Motorola і декілька модулів пам'яті.
У тому ж 1975 шкільний приятель Возняка Стів Джобс запропонував йому створити модель комп'ютера, орієнтованого на запити любителів та ентузіастів комп'ютерної справи. У гаражі, який належав батькам Джобса, вони створили комп'ютерну плату, прототип комп'ютера Apple I. Місцевий торговець електронним обладнанням замовив їм 25 таких пристроїв, після чого Возняк покинув колишню роботу і став віце-президентом нового підприємства. 1 квітня 1976 Джобс і Возняк заснували компанію Apple, яка була зареєстрована в 1977 році. Першою продукцією новоутвореної компанії став комп'ютер Apple I ціною 666,66 доларів. Він відзначався простотою і компактністю. Всього було продано 600 таких машин.
Apple II, що з'явився незабаром, став ще компактнішим і зручнішим у використанні. Успіх компанії виявився феноменальним, і 1980 року вона стала акціонерним товариством. Наступними кроками фірми стало виробництво принтерів і програмного забезпечення. Стів Возняк написав більшу частину програмного забезпечення, яке працювало на Apple.
У 1980 році Apple II поступив у публічний продаж і зробив Джобса і Возняка мільйонерами. У вересні 2000 року Стів Возняк увійшов до Національного залу слави винахідників. Сам Стів Возняк так оцінив свій внесок у розвиток комп'ютерних технологій: «Це була революція, мирна революція. І я щасливий, що був її частиною». Стів дійсно став частиною комп’ютерної революції. Про свій внесок він детально розповів у автобіографічній книзі iWoz. Стів Возняк активно займається доброчинністю, проживає в місті Лос-Гатос (Каліфорнія, США) разом зі своєю дружиною Дженет Гіл . Про етнічне походження своїх батьків, він зазначає, що родина матері походить із Німеччини, а родина батька з Польщі, або з іншої сусідньої країни. Щодо можливості українського походження він сказав під час виступу на Olerom Forum 1 в Києві 30 вересня 2017 року : «Багато хто в мене запитує: Стів, ти поляк? Бо моє прізвище Возняк. Я відповідаю: Ні, я українець».
У відділі виробничої літератури є книги з яких ви дізнаєтесь про відомого винахідника. Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку.

  • Айзексон В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію / В. Айзексон. – Київ : Наш формат, 2017. – 488 с. 
  • Айзексон У. Стив Джобс : биография отдельного лица / У. Айзексон ; пер. с англ. Д. Горянина, Ю. Полещук, А. Цырульникова, А. Чередниченко. – Москва : Астрель: CORPUS, 2012. – 688 с.
  • Блюменталь К. Стів Джобс : людина, яка мислила по-іншому : біографія / К. Блюменталь ; пер. с англ. І. Бондаренко. – Тернопіль : Богдан, 2014. – 286 с.
  • Гарфорд Т. Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах / Т. Гарфорд ; пер. з англ. Р. Скакун. – Київ : Наш формат, 2018. – 345 с.
  • Кусумано М. Стратегії геніїв. П'ять найважливіших уроків від Біллі Ґейтса, Енді Ґроува та Стівена Джобса / М. Кусумано, Д. Б. Йоффі ; пер. з англ. С. Новікова. – 2-е вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 256 с. 
  • Сердюк М. Стів Джобс / М. Сердюк. – Київ : ІРІО, 2018. – 140 с. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей) 
  •  Сміт Д. Думати, як Стів Джобс / Д. Сміт ; пер. з англ. О. Чупа. – Київ : КМ-Букс, 2018. – 208 с.
  • Стівен Возняк (1950) : (до 60-річчя від дня народження) // Шкільна бібліотека. – 2010. – N7. – С. 12. : портр.

Немає коментарів:

Дописати коментар