четвер, 11 червня 2020 р.

14 червня – День працівників легкої промисловості

Щорічно в Україні святкують своє професійне свято працівники легкої промисловості. Традиційно, цей день припадає на другу неділю червня.
В Україні легка промисловість почала формуватися в другій половині ХІХ ст. Саме тоді з’явилися перші шкіряні заводи у Києві та Бердичеві, джутова фабрика в Одесі, канатний завод у Харкові. Підприємства легкої промисловості на початку ХХ ст. більше походили на кустарні майстерні та мали незначний обсяг виробництва. Проте вже через півстоліття, коли було збудовано низку потужних підприємств, галузь розвивалася прискореними темпами. Наприкінці ХХ ст. легка промисловість посідала вагоме місце в економіці України.
На сьогодні в Україні налічується близько 2500 підприємств, що активно працюють в цій галузі. Також, це основна професія для десятків тисяч людей. Текстильна, бавовняна, лляна, шовкова, трикотажна, вовняна, швейна, хутряна, взуттєва, шкіряна – саме такими галузями легкої промисловості пишається наша країна.
У рамках цього свята відзначають день кравця, швачки та текстильника, бо люди цієї професії напряму пов’язані з галуззю. Більше того, вони вважаються її серцем та душею Ми повинні віддати належне усім, хто пов'язаний з цією галуззю, бо завдяки ним ми носимо якісні речі і взуття, спимо на приємних на дотик простирадлах, витираємось м’якими рушниками тощо Дорогі наші трудівники легкої промисловості, працівники відділу виробничої літератури Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки від щирого серця вітають вас з професійним святом. Прийміть найщиріші слова подяки за вашу сумлінну працю і побажання міцного здоров’я, щастя і благополуччя. Успіхів вам і процвітання!

Немає коментарів:

Дописати коментар