вівторок, 21 лютого 2017 р.

Енергозбереження як складова енергетичної безпеки в Україні


Проблема енергозбереження як для Волині, так і для України залишається досить актуальною.  На сьогодні основним Законом, що регулює відносини у сфері енергоефективності в Україні, залишається  Закон України «Про енергозбереження» (1994).
В Законі визначаються такі терміни: як енергозберігаючі заходи, енергоефективний проект, енергетичний аудит, марнотратне використання паливно-енергетичних ресурсів.

Сьогодні ми хочемо вас навчити і дати поради як бережливо ставитись до енергоресурсів та особистої відповідальності кожного щодо тепла та комфорту у своїх помешканнях.


Практика показує, що це цілком реально, якщо правильно провести термомодернізацію будівель та перетворити їх з коробок, що опалюють вулиці, в комфортні й енерговигідні споруди зі зрозумілими, доступними і стабільними цінами на обслуговування.
1). Одним важливим методом збереження тепла в домі є металопластикові вікна. Чому? Тому, що через віконні пройоми відбуваються основні втрати тепла, саме через нещільність віконних стиків та пересохлі рами ми опалюємо вулицю. Тобто, замінивши в своєму помешканні старі віконні рами на нові, одразу відчутно наскільки комфортніше стали в домі: тепло, затишно і красиво.Тобто ці вікна є енергоефективними.2). Якісна теплоізоляція у будівництві – це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях.

 Якісна теплоізоляція стін – це не тільки зниження витрат на опалення, але і продовження терміну служби конструкцій будівлі в цілому. Вона створюється на зовнішній стороні стін, а не всередині.
3). Забезпечити побудинковий облік тепла. Чому? (на вулиці тепло– лічильник можна прикрутити).
4). Встановити лічильники холодної,  гарячої води та лічильник газу,
5). Освітлення. Замінити електричні лампи розжарювання на енергозберігаючі, щоб економно використовувати електроенергію і економити кошти.
6). Встановити тепловідбивні екрани – стіна за радіатором може нагріватися до 50 градусів. ЗАКРІПІТЬ НА СТІНІ ПОЗА РАДІАТОРОМ тепловідбивний екран з листа фольги, який буде відбивати тепло в приміщення та підвищить ефективність обігріву кімнати.

7). Заощаджуйте енергію – купуйте побутові прилади з найменшим рівнем енергоспоживання. Так, холодильник класу «А» або «А+»  споживає на 30-50 % менше електричної енергії від загального споживання електроенергії холодильником класу «В».
8) Кран, що протікає, призводить до втрат 7 000 літрів води на рік (якщо капає повільно, якщо цівкою до 30 000 літрів).
 
Завітайте до відділу виробничої літератури і перегляньте по даній темі книжкову виставку "Альтернативна енергетика та ресурсоенергозбереження" Ласкаво просимо!

Немає коментарів:

Дописати коментар