субота, 27 квітня 2013 р.

                    Нею пишалася Україна

 (до 100-річчя від дня народження Савченко Марії Харитонівни, заслуженого працівника сільського господарства УРСР) 

 (презентація книжкової виставки)

27 квітня 2013 року виповнюється 100 років від дня народження М.Х.Савченко – новатора колгоспного виробництва, заслуженого працівника сільського господарства УРСР, двічі Героя Соціалістичної Праці, яка свого часу доклала багато зусиль для збереження виведеної в передвоєнні роки Лебединської бурої породи великої рогатої худоби.

      Народилася вона у селянській сім’ї на Сумщині (с. Токарі). Закінчила курси лікнепу і Маловісторопський сільськогосподарський технікум. Працювала в колгоспі «Червона зоря» на польових роботах, пізніше – телятницею та дояркою. В 1947 р. від кожної з 8 закріплених за нею корів отримала по 5810 кг молока, своєю невтомною працею прославила рідний колгосп і район на всю країну і за це їй було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.


     Комуністка, член ЦК КП України, депутат Верховної Ради УРСР Марія Харитонівна приділяла багато уваги вихованню колгоспної молоді, охоче ділилася передовим досвідом роботи. Нагороджена трьома орденами Леніна, орденами Жовтневої революції та Трудового Червоного Прапора, двома медалями Серпа і Молота, двічі Герой Соціалістичної Праці.
Ведуча заходу: Пашечко В. О., завідувач сектору сільськогосподарської літератури відділу виробничої літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар