неділю, 7 квітня 2024 р.

Людина. Всесвіт. Космос (книжкова виставка)



 

День працівників ракетно-космічної галузі України — професійне свято України. Відзначається щороку 12 квітня.  Україна — визнана у світі космічна держава. Вона належить до числа провідних країн на ринку космічних послуг і технологій.

Відділ виробничої літератури запрошує на перегляд розгорнутої книжкової виставки «Людина. Всесвіт. Космос», де представлені матеріали щодо дослідження космосу та його таємниць, історії світової космонавтики та видатних синів космосу, автобіографічні дані видатних конструкторів ракетно-космічної та авіаційної техніки.  Основні розділи виставки: «Через терни до зірок»,  «Творці космічної ери», «Зоряний син України – Леонід Каденюк».


 

Сьогодні хочеться  згадати  і вшанувати пам’ять Леоніда Костянтиновича Каденюка  — українського льотчика-випробувача 1-го класу, космонавта, генерал-майора авіації, першого  і єдиного астронавта незалежної України, народного депутата України 4-го скликання, Героя України. До вашої уваги книга  «Перервана місія. Пам'яті Леоніда Каденюка» – скромна посмертна данина пам’яті  космонавту. Леонід Каденюк – це нова епоха розвитку України, це Людина  – Всесвіт! Людина, яка була більшою за свій Час та яка пережила його!


Марити космосом Леонід Каденюк почав ще в 10-річному віці. Відтоді впевнено рухався до омріяного. У 1967 році Каденюк закінчив середню школу зі срібною медаллю, опісля став курсантом Чернігівського військового училища льотчиків. Щоби відповідати вступним вимогам, 16-річний Леонід пішов на ризик: у документі про народження зробив себе на рік старшим. За чотири роки навчання майбутній космонавт опанував польоти на надзвукових літаках-винищувачах і 1971-го отримав кваліфікацію «льотчик-інженер» та навіть став інструктором із польотів в училищі.


Перший космонавт України Леонід Каденюк здійснив свій політ 19 листопада 1997 року, у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі «Columbia». Українець виконував роль науковця-біолога. Екіпаж проводив експерименти з окремими видами рослин.  В результаті виконання спільного українсько-американського біологічного експерименту було  отримано принципово нову наукову інформацію, розроблено оригінальні концепції та гіпотези, що є вагомим внеском у світову космічну біологію.

«Космос – не безкінечна порожнеча, як здається на перший погляд. Він переповнений унікальною інформацією і, впевнений, тією, про яку ми не підозрюємо, але необхідною, та відповіддю на нескінченну кількість питань. Щоб їх визначити, необхідно володіти величезними знаннями різних наук. Нові пізнання породжуватимуть нові питання. І так – до безкінечності. Таким чином, Всесвіт, без сумніву, – є невичерпним джерелом знань, так необхідних для збереження та прогресу земної цивілізації. Політ у космос значно збагачує обсяг знань про свою планету, допомагає ще більшою мірою відчути себе мешканцем третьої від Сонця планети, по-особливому закохатися в неї»,згадував Леонід Каденюк.


Осмисливши побачене своїм непересічним розумом та щиро перейнявшись відповідальністю за долю людства, українець Леонід Каденюк до останніх днів свого життя працював над тим, щоб змінити наше антиекологічне мислення і природоруйнівний спосіб господарювання, припинити безглузді війни.

Леонід Каденюк бездоганно виконав свою місія в Космосі. Він піднявся над Замлею, щоб розгорнути там прапор незалежної України, щоб звіти всі почули гімн України, який вперше пролунав на навколоземній орбіті і щоб звідти побачити нашу Землю очима людини розумної (homo sapiens), осмислити Всесвіт та місце в ньому планети Земля, відчути з усієї сили відповідальність людини за її майбутнє.

«Леонід Каденюк. В історії України він назавжди! Як перший космонавт, вчений, державний та громадський діяч, як людина слова, справи, честі та гідності.», - Анатолій Толстоухов, Голова Всеукраїнської екологічної ліги, академік Національної академії педагогічних наук України. Запрошуємо на перегляд!

 


Немає коментарів:

Дописати коментар