субота, 5 квітня 2025 р.

Засідання клубу "Нумізмати Волині"



Сьогодні, 5 квітня 2025 року до нашої книгозбірні завітали члени ГО «Товариство нумізматів Волині». Прагнеш живої розмови, у якій можна було б обмінятися досвідом, поглядами, думками? Запрошуємо вас на чергові засідання клубу «Нумізмати Волині», які проходять в першу і третю суботу місяця.


Хто такі нумізмати? Коли з’явилися монети-гроші і якою була їхня історія? Про це Ви дізнаєтесь із добірки книг та журналів, які представлені на книжковій виставці! Звертаємо вашу увагу, що вийшов у світ 7 випуск альманаху «Волинський колекціонер», який виходить за ухвалою ради громадської організації «Товариство нумізматів Волині» і Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Видання розраховане на науковців, краєзнавців, колекціонекрів, молодь. Запрошуємо до перегляду!

неділя, 30 березня 2025 р.

Засідання клубу "Волинська бджілка"

 Сьогодні, 30 березня, відбулося чергове засідання клубу «Волинська бджілка». Засідання проводив голова ГО «Пасічник Волині», бджоляр Юрій Мещеряков. Тема засідання «Весняні роботи з бджолами на пасіці». Засідання клубу пройшло в теплій та дружній атмосфері.


Для пасічників-професіоналів, початківців, що тільки планують або розпочали свою справу в бджільництві, фахівці відділу виробничої літератури ВОУНБ імені Олени Пчілки підготували книжкову виставку «Збережемо бджолу – збережемо планету». Запрошуємо долучитися до нашого кола читачів та ознайомитись з добіркою книг та преси, які є в нашій бібліотеці. До зустрічі!







понеділок, 17 березня 2025 р.

Ліс – багатство, бережи його! (книжкова виставка)



21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день лісу або Всесвітній день захисту лісів, який був заснований в 1971 році.

Основна мета цього пам’ятного дня - привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем та про основні заходи їх раціонального використання.

Міжнародний день лісу активно відзначається і в нашій країні. Адже ліси — національне багатство України. Вони мають неоціненне екологічне значення –  беруть участь у формуванні клімату планети, переробляють шкідливі викиди, зберігають водні ресурси, є середовищем існування безлічі рослин і тварин, допомагають зберегти родючість ґрунтів і ландшафти.

До Всесвітнього дня захисту лісів фахівці відділу виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки підготували книжкову виставку «Ліс – багатство, бережи його!» і нагадують усім, що ліс – один із найцінніших дарів природи. Дбайливе ставлення до лісу є не лише обов'язком лісівників, а й кожного свідомого громадянина.



…Цей загадковий ліс. Скільки таємниць  зберігає він. Світ лісів змінюється в просторі  і часі. Ліс росте, поновлюється, рухається, він сповнений звуків і особливої ​​музики, краси та єдності життя. Ліс. Мабуть кожний вкладає у це слово своє особливе значення, у кожного виникає своя картинка. Але всі розуміють значення і важливість лісу. Ліс – це легені планети, це наше здоров’я. Ліс – це культура поколінь. Наші предки древляни жили в лісі, він їх годував, обігрівав і захищав. Ми, їх нащадки, також користуємося дарами природи і від того, як ми будемо ставитися до лісу і що залишимо після себе, повинні задуматися вже зараз…

Усіх зацікавлених запрошуємо до перегляду.

Зберігайте разом національне багатство України - ліси, живописні краєвиди нашої України!




 

субота, 15 березня 2025 р.

Засідання клубу "Нумізмати Волині"


 
Чому люди колекціонують монети, і чому варто це робити? Цьому є декілька пояснень. Нумізмати розповідають, що ті, хто не поділяє їхнього хоббі часто питають – навіщо ви збираєте монети? З одного боку, пояснити пристрасть важко, але з іншого - є прості, й логічні причини для цього. Найперше, що призводить до колекціонування монет – це цікавість. Найголовніша цікавість в колекціонуванні монет є їхня історія, адже нумізматом є саме той, хто не просто сліпо збирає монети якогось періоду, а той хто вивчає історію як карбування монет, так і історію країни чи періоду в який вони карбувалися, вивчає літературу, каталоги, і збираючи багаж накопичених знань розумно примножує свою колекцію. Згодом просте хоббі переростає в частину, а ще згодом – в справу життя.


 





вівторок, 4 березня 2025 р.

"Є така професія – Батьківщину захищати" (зустріч з військовими)


Професія військового є однією з найпочесніших професій сьогодення, адже саме військові виконують важливі завдання із забезпечення безпеки країни, підтримання правопорядку та участі в міжнародних миротворчих операціях.

Захищати свою країну – чи може бути більш гідний поваги фах, ніж покликання військовослужбовця. Це й зрозуміло, адже військові – люди, які першими стають на захист країни, охороняючи спокій мирного населення.




4 березня у просторі «Мистецький» відбулася зустріч старшокласників Луцького ліцею № 7 з військовими « Є така професія – Батьківщину захищати» у рамках проєкту «Цікавий світ професій».

Старшокласники ознайомились з особливостями професії військового, яка на сьогодні є дуже важливою і необхідною.

На зустріч завітали військові з нашого Луцького аеродрому – підполковник Жилін Олександр Павлович, начальник групи цивільно-військового співробітництва штабу військової частини А0959 і молодший лейтенант Антоніна Сусь, офіцер цієї групи.  З їх розповідей старшокласники дізнались, які є військові спеціальності і що потрібно для того, щоб стати професійним військовим.





Про умови вступу і навчання у військовому ліцеї, а також про вищі учбові заклади, де можна здобути різноманітні військові спеціальності розповів офіцер-вихователь Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні підполковник Хоронжук Олег Васильович.



Розповіді військових супроводжувались відеопоказами.


Вірш про професію військових прочитала бібліотекар Яна Іващук.

Учні отримали відповіді на багато запитань, які їх цікавили. А також успішно відповіли на запитання вікторини, які підготувала для них молодший лейтенант Антоніна Сусь.

Присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Військовий – професія, якою слід пишатися», яку підготували працівники відділу виробничої літератури.




субота, 1 березня 2025 р.

Засідання клубу "Нумізмати Волині"

 

1 березня у відділі виробничої літератури Волинські ОУНБ імені Олени Пчілки відбулася презентація надзвичайно важливого, цінного та цікавого видання:

Волинський колекціонер : альманах. Вип. 7. – Луцьк, 2024. – 88 с. 



На захід завітали автори видання: Білик М. В. – голова ГО «Товариство нумізматів Волині»;  Дем’янюк О. Й. – доктор історичних наук, професор, член ради ГО «Товариство нумізматів Волині; Гулько Г. Я. – відомий дослідник волинського краю, заслужений працівник культури України, почесний краєзнавець України, колекціонер; Чернов М. – член товариства, меценат та інші відвідувачі.

Зі вступним словом виступили Геннадій Якович Гулько – відомий дослідник волинського краю та Олександр Йосипович Дем’янюк  – доктор історичних наук, професор.








У 7 номері альманаху «Волинський колекціонер» зібрано статті з різних видів колекціонування: боністики, літолофофілії, нумізматики, філокартії, філофотії. Вони присвячені проблематиці виготовлення та введенню в обіг паперових знаків доби Директорії УНР, колекціонуванню монет, порцелянових мініатюр, поштових листівок, фотографій, знахідкам старожитніх пряселець на Волині, новим археологічним знахідкам на території Волині. У виданні   піднімаються також  питання, над якими працюють волинські дослідники сьогодні, зокрема : проблемам східного кордону «сліду» кельтів на Волині, медичним і лікарським сюжетам на предметах сучасної української нумізматики.

Видання розраховане на науковців, краєзнавців, колекціонерів.
Вітаємо із виходом нового альманаху та бажаємо нових відкриттів та творчих звершень! Завітайте до нашої книгозбірні! Чекаємо на Вас!

 







середа, 26 лютого 2025 р.

Засідання клубу "Волинська бджілка"

 


26 лютого до нашої книгозбірні на чергове засідання клубу «Волинська бджілка» завітали його постійні учасники, пасічники, члени ГО «Братство бджолярів землі Волинської РОЙОВИЙ СТАН» під керівництвом Володимира Дмитрука, заступника голови «Гільдії медоварів України».
Порядок денний : звітно виборні збори, обрання Голови та членів Ревізійної комісії.



Фахівці відділу виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки ознайомили пасічників з  новою книгою, яка нещодавно надійшла до нашої бібліотеки.

Мринський І. М. Шкідники бджіл : навчальний посібник  / І. М. Мринський, Н. М. Корбич; за ред. І. М. Мринського. – Херсон : ОЛДІ -ПЛЮС, 2024. – 420 с.

 У навчальному посібнику висвітлено 78 видів організмів – основних шкідників бджіл, представників класів: земноводні, комахи , павукоподібні, плазуни, птахи, ссавці. Приведено детальний опис морфології і біології розвитку та заходи захисту від них. Опис кожного виду супроводжується фотографічним матеріалом. Навчальний посібник розрахований на пасічників, спеціалістів сільськогосподарських підприємств, агрономів по захисту рослин, наукових співробітників, викладачів, аспірантів, докторантів та студентів. 






понеділок, 17 лютого 2025 р.

Нові надходження книг



Велике задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість як для відвідувачів, так і для бібліотекаря. Адже кожна нова книга – це нова зустріч, нове знайомство, яскрава подія. Запрошуємо всіх любителів книги у відділ виробничої літератури на перегляд-ознайомлення з новими надходженнями, щоб стати першими читачами новинок.



субота, 15 лютого 2025 р.

Левко Симиренко – український вчений, садівник

18 лютого виповнюється 170 років від дня народження видатного українського ученого-помолога, агронома та садівника Левка Платоновича Симиренка, чий науковий доробок здобув світове визнання.  До цієї дати відділ виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки підготував тематичну книжкову виставку  «Левко Симиренко – український вчений, садівник».

«Він знав і любив землю. А ще знав сади. Сади були його стихією, тут він був чарівником і творцем…А найбільше любив він людей. Любив широку й щиру душу народу, його безмірну силу і мужність, його веселу вдачу і талант, вболівав за його гірку долю. Він любив людей і залишив їм найдорожчу частку свого серця – сади». Ці яскраві штрихи до біографії Левка Симиренка та наукової  його діяльності описав у своїй книзі  Савчук  О. Зелене сонце : повість / О. Савчук. – Київ : Молодь, 1962. – 266с.

 Народився Л. П. Симиренко у 1855 році на Черкащині (с. Мліїв). Його родина відіграла ключову роль у становленні цукрової промисловості та садівництва в Україні. Батько, Платон Симиренко, був видатним підприємцем і меценатом.

 З раннього віку Левко проявляв інтерес до садівництва та біології. Попри політичні переслідування та заслання до Сибіру за зв'язки з народовольцями, він зберіг відданість своїй науковій діяльності. Перебуваючи у Красноярську, Симиренко активно займався садівництвом, проєктував сучасні теплиці та оранжереї. Він першим експериментально довів можливість вирощування овочів і плодових культур у суворих сибірських умовах.

 Після повернення із заслання Л. П. Симиренко заснував Мліївський помологічний розсадник, який став першим такого рівня в Україні. Тут він зібрав унікальну колекцію з близько трьох тисяч сортів плодових та декоративних рослин, включно з 900 сортами яблунь і 937 сортами троянд.

 Створений Симиренками унікальний сорт яблуні Ренет Симиренка упродовж майже двох століть є окрасою українського і світового садівництва, національним надбанням України. Він успішно культивується не лише в Україні, але й у багатьох країнах світу.

Його трьохтомна «Помологія», яка вийшла лише через 60 років після злочинного вбивства вченого більшовицьким режимом, й донині є гордістю вітчизняної та світової садівничої науки. Вона успішно презентує українську помологічну науку у сучасному науковому світі.

Слід згадати, що Левко Симиренко — український помолог і плодовод, а також меценат видавництва творів Тараса Шевченка.

Левко Симиренко залишив значний внесок у розвиток аграрної науки та садівництва, заклавши основи сучасного плодівництва в Україні та Європі.

 З матеріалами виставки можна ознайомитися у відділі виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки. Завітайте до нашої книгозбірні. Чекаємо на вас.


 

Засідання клубу "Нумізмати Волині"

Нумізматика, тобто колекціонування старовинних і сучасних монет, є одним із найпопулярніших хобі.


Нумізматика – це не лише наука, що вивчає монети, а й спосіб зрозуміти історію та культуру людства. Вона відкриває перед нами нові горизонти знань і дозволяє побачити світ у всій його багатогранності.



Для сучасного світу нумізматика є цінним інструментом для збереження минулого. Завдяки ній ми можемо краще зрозуміти наші корені й передати ці знання майбутнім поколінням.



 

середа, 12 лютого 2025 р.

Кравець, вишивальник – професія творча, цікава та успішна (зустріч з фахівцями)




12 лютого 2025 року у соціокультурному просторі «Мистецький» відбулася зустріч з фахівцями  Технічного фахового  коледжу ЛНТУ на тему «Кравець, вишивальник – професія творча, цікава та успішна», організатором якої є   відділ виробничої літератури Волинської  ОУНБ імені Олени Пчілки в рамках проєкту «Цікавий світ професій». 

Мета заходу – збагатити знання молоді про професію «Кравець, вишивальник», популяризувати цю професію, викликати до неї інтерес, адже правильний вибір професії — запорука майбутнього щасливого життя. Професія є актуальною та затребуваною на ринку праці. Кравець та вишивальник – це не просто професія, це мистецтво, яке вимагає таланту, терпіння та любові. Модератор заходу: Тетяна Яцюк, завідувачка відділу виробничої літератури.

Спікери заходу: Лисюк Оксана Василівна – майстер, викладачка спецдисциплін, керівниця Волонтерського центру коледжу; Даценко Олеся Любомирівна – старший майстер; Чєрнєва Олена Віталіївна – майстер, викладачка спецдисциплін розповіли старшокласникам Луцьких ліцеїв №4 та №7 про перспективність цих професій, сучасну моду, зробили прогноз на майбутнє, заглянули в потаємні глибини життя коледжу, показали свої знання і вміння.

Була організована виставка творчих робіт студентів та викладачів за професіями швейної галузі. На виставці були представлені вишиті вироби: картини, обереги, вишиті сорочки, вишиті жіночі сумки шопери.