середа, 27 листопада 2024 р.

Засідання клубу "Волинська бджілка"


 27 листопада відбулося чергове засідання клубу "Волинська бджілка", яке традиційно розпочалося виконанням Гімну бджолярів. Засідання проводив пасічник Володимир Дмитрук, член ГО «Братство бджолярів землі Волинської «Ройовий стан», заступник голови «Гільдії медоварів України».
Були розглянуті слідуючі питання:
1. Підготовка до підсумкових зборів в с. Баїв;
2. Контроль зимівлі бджіл  шляхом прослуховування;
3.Переробка продуктів бджільництва в зимовий період;
4.Захист вуликів від синиць та мишей;
5. Інші питання.

 Новини про бджільництво в Україні та світі, статті про пасіку, довідкову інформацію про медоноси, мед та іншу продукцію бджільництва пасічники могли знайти, ознайомившись з тематичною книжковою виставкою "Пасіка. Бджоли. Здоров’я", яку підготували фахівці відділу виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки.






29 листопада – Всеукраїнський день логіста

 

Щороку, в останню п’ятницю листопада, Україна відзначає Всеукраїнський день логіста. Це професійне свято, присвячене людям, які займаються організацією та управлінням рухом товарів і послуг від виробника до споживача.
Логістика стала невід’ємною частиною глобальної економіки, а в умовах сучасних викликів, таких як пандемія, війна та глобальні економічні зміни. Значення логістичних процесів тільки зростає.
Логістика — це наука і практика управління потоками товарів, послуг, інформації та капіталу. Логістика охоплює весь ланцюг від виробництва до кінцевого споживача, включаючи зберігання, транспортування, обробку замовлень та управління запасами.
В Україні логістика активно розвивається. Особливо це стало помітно після 2014 року, коли країна пережила суттєві зміни у своїй економічній структурі, а також через ситуацію з міжнародною торгівлею. На фоні кризових явищ, таких як війна та зміни у зовнішньоторговельних зв'язках, логісти стали першими, хто знаходив нові шляхи для доставки товарів, організовував безперебійні ланцюги поставок і забезпечував стабільність на ринку.
Інфраструктура України, зокрема транспортна, має великий потенціал для розвитку. Завдяки вигідному географічному положенню, наша країна є важливим транзитним вузлом між Азією та Європою.
Шановні користувачі! Відділ виробничої літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки запрошує переглянути книги з логістики.  Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.







субота, 23 листопада 2024 р.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ



Сьогодні, 23 листопада, ми згадуємо одну з найтрагічніших сторінок нашої історії – Голодомори, які забрали мільйони життів.

О 16:00 год. долучайтесь до загальнонаціональної акції «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ». Нехай кожна запалена свічка стане символом нашої скорботи та єдності.

Пам’ятаємо. Шануємо. Не забудемо.
СВІЧКА ПАМ’ЯТІ...



 Чиї ви, люди?.. Чиї свитки?..
Нема ні листячка, ні квітки.
Немає хліба у мішечку.
Немає й крихти у сачечку.
Під поликом лиш бараболя,
Принесена в кишені з поля.
Під грубкою в коші лушпайка -
Це на сніданок дітям пайка...
Під піччю із колодки тріски,
А на столі порожні миски.
На лаві кварта і вода.
У хаті голод і біда...
І тихо- тихо, ані звуку...
Дід гладить зовсім кволу внуку.
Баба шепоче - внучку.. внучку,
І теж тримає його ручку.
А мати біля печі марить -
Здається їй, що борщик варить.
Що хліб духмяний на лопаті,
Що пахне ним по цілій хаті.
А батько босий, без чобіт.
У нього пухне вже живіт.
Ні волика, ані коточка,
Лишень розхристана сорочка.
Лишень розірвана кишеня,
Порожній тік, порожня жменя.
І діти, діточки голодні,
І в небі янголи господні.
Давно було... Болить і досі
Далека, тридцять третя осінь.
Минуле смикає за поли
І в очі дивиться Миколи,
Демида, Ганни і Пилипа...
Щось пам'ятає стара липа
Про ті часи, коли з комори
Все винесли голодомори.
Коли ні хліба, ані сала
І Україна помирала...
Хрести в дворі і біля траси...
Ми й нині робимо запаси
Муки, олії, пачки солі.
Збираєм колоски по полі.
Та ні, та ні - вже не збираєм.
Ми їх у серденьку тримаєм...
Г. Потопляк


субота, 16 листопада 2024 р.

Засідання клубу "Нумізмати Волині"


       І знову сьогодні, 16 листопада, у відділі виробничої літератури було дуже багато людей. Це члени клубу « Нумізмати Волині». Відбулось чергове засідання клубу. Люди різного віку та різних професій завжди мають про що поспілкуватись, адже у них є спільне захоплення – старовинні монети.



Цікаво, що в епоху найбільшої могутності Київської держави князі розпочали власне монетне карбування. Так, Володимир Святославич Великий (980–1015) випускав т. зв. «златники» та «срібляники»— золоті та срібні монети, на лицевому боці яких розміщено зображення князя з усіма регаліями, а на зворотному — княжий герб — тризуб. Однак головною метою появи златників князя Володимира було не задоволення потреб грошового обігу, а бажання сповістити світ про появу нової християнської держави.


Члени клубу мали змогу ознайомитись з літературою по нумізматиці, яка була представлена працівниками відділу виробничої літератури.



четвер, 14 листопада 2024 р.

Україно моя, в тебе щедра земля (книжкова виставка)

 

Щорічно у третю неділю листопада в Україні  відзначають  День працівників сільського господарства.

Сільське господарство — одна з найважливіших галузей економіки України.

Це – свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ. Це – свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання. Сільська праця, як і раніше, необхідна всім та кожному. Плодами праці сільських жителів користується кожна людина в нашій країні. Але не завжди ми пам'ятаємо про те, як і де здобуваються всі ті багатства, які ми щодня бачимо на своєму столі. Від працівників сільського господарства залежить, що ми їстимемо завтра, і як ці продукти вплинуть на наше життя. Під час війни ваша праця стає ще більш значущою та помітною. Ризикуючи власним життям, під постійними обстрілами та мінною загрозою ви збираєте  врожаї. Низький уклін кожному з вас. Із такими людьми як ви перемога обов’язково буде за нами. Ворог ніколи не зможе нас зламати.

 З нагоди Дня працівників сільського господарства України, який відзначатимуть 17 листопада, фахівці відділу виробничої літератури Волинської  ОУНБ імені Олени Пчілки підготували для Вас  розгорнуту книжкову виставку «Україно моя, в тебе щедра земля». На виставці  представлені – довідкова, навчальна та науково-популярна література, періодичні видання, які будуть корисні усім, хто цікавиться, такою галуззю, як сільське  господарство. Запрошуємо усіх до перегляду!

середа, 13 листопада 2024 р.

"Хто такий фахівець із перукарського мистецтва" (презентація професії )

13 листопада 2024 року   у просторі «Мистецькому» Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки відбулась презентація професії  « Хто такий фахівець із перукарського мистецтва» в рамках проєкту "Цікавий світ професій".



                                       

                                                  Про професію перукаря дуже змістовно розповіла Новікова Оксана Вікторівна – викладачка перукарської справи Луцького центру професійно-технічної освіти.




На масовому заході відвідувачі отримали інформацію про те, що потрібно знати про професію перукар – де вивчитися на перукаря, які є плюси та підводні камені професії та з чого розпочати свій шлях.

Адже професія перукар – це не тільки про вміння фарбувати чи стригти волосся. Майстер перш за все створює стильний та неповторний образ людини, а в цьому без креатива та творчого підходу не обійтись.

  



  Учні старших класів Луцького ліцею № 22 та № 7 мали змогу побачити сучасні моделі зачісок, які були представлені учнями, що навчаються за спеціальністю «перукар» у Луцькому центрі професійно-технічної освіти. Також присутні переглянули слайдопокази про професію перукаря та інші професії, які можна здобути у цьому навчальному закладі.




Бажаючі ознайомились з новинками літератури по темі заходу.



субота, 2 листопада 2024 р.

Засідання клубу "Нумізмати Волині"


2 листопада відбулося чергове засідання клубу «Нумізмати Волині».

Засідання клубу – це можливість поспілкуватись з однодумцями, дізнатись про новинки у нумізматиці, обмінятись досвідом. Засідання відбуваються двічі на місяць. Запрошуємо усіх хто цікавиться нумізматикою, приєднуватись до клубу. Чекаємо на вас!



Поради нумізматам при складанні колекцій

Початківцям нумізматам при складанні своєї колекції варто керуватися такими основними правилами:

– Потрібно збирати монети тільки у відмінному стані. Потертим і пошкодженим екземплярам не місце в колекції;

– Необхідно керуватися якісним підходом, а не кількісним. Не варто мати в колекції більше 2 монет одного і того ж номіналу або року випуску;

– Всі колекційні екземпляри повинні строго відповідати обраній тематиці;

– Збір монет не повинен обмежуватися тільки поповненням колекції. Крім цього, необхідно володіти розгорнутими знаннями відносно зібраних екземплярів. Також потрібно вміти аналізувати і передбачати ситуацію на ринку нумізматів. Всі ці знання можна почерпнути з спеціалізованої літератури;

– Придбати цінні монети необхідно з максимальною обережністю, ні в якому разі не вдаючись до послуг підозрілих і маловідомих осіб, – всі угоди при продажу або обміні монет повинні проводитися на взаємовигідних умовах;

– Весь колекційний матеріал необхідно утримувати в ідеальному порядку, так як вартість впорядкованого зберігання монет завжди вища, ніж хаотичного набору;

– Для зберігання монет вкрай важливо використовувати якісні альбоми, альбоми-планшети й касети. Не можна допускати перебування колекції в місцях, які не призначені для її зберігання. Через недотримання належних умов утримання монети можуть отримати серйозні пошкодження;

– При складанні колекції необхідно прислухатися до порад обізнаних нумізматів. Особливо це стосується різних варіантів догляду за монетами. Будь-яке невміле чищення може нанести в кінцевому підсумку непоправної шкоди,

– Ні за яких обставин не можна допустити переростання захоплення в манію.

І на завершення нашого екскурсу в нумізматику і колекціонування хотілося б відзначити, що колекціонування монет являє собою не тільки захоплення, але і є привабливим способом фінансових вкладень. Особливо це стосується монет з дорогоцінних металів, вартість яких із часом може зрости в кілька десятків і навіть сотень разів!